Demakijaż przy użyciu samej wody: nowość Makeup Revolution

Większość kobiet, choć kocha makijaż, mniejszą sympatią pała już do jego codziennego usuwania. Demakijaż jednak jest podstawą zadbanej, zdrowej cery i nawet gdy na co dzień malujemy się delikatnie, nigdy nie powinnyśmy z wieczornego oczyszczania rezygnować. To właśnie nocą, w trakcie snu nasza skóra najlepiej się regeneruje, więc prawdziwą zbrodnią byłoby pozostawienie na niej resztek kosmetyków kolorowych. Tego typu złe nawyki cera szybko odreagowuje, w mig pojawia się wysyp niedoskonałości, przesuszenie a jej koloryt staje się bardziej ziemisty. Na szczęście producenci wychodzą nam na przeciw i robią wszystko, aby zabieg ten usprawnić i skrócić do minimum. Marka Makuep Revolution wypuściła właśnie dwie nowości – rękawicę oraz ręczniczek do demakijażu, które usuwają makijaż bez użycia jakichkolwiek kosmetyków, wystarczy tylko woda i gotowe. Ciekawe rozwiązanie, prawda? Dziś bierzemy pod lupę jak wypada w praktyce!

MAKEUP REVOLUTION PRO ERASER GLOVE – RĘKAWICA DO DEMAKIJAŻU

Pierwsze, o czym należy wspomnieć, to fakt, że rękawica zaskakuje swą miękkością. Jest tak przyjemna w dotyku i delikatna dla skóry, że aż chce się po nią sięgać. Puszyty niczym chmurka materiał robi wrażenie! Kolejnym plusem jest rozmiar gadżetu – rękawica jest spora, ale zarazem bardzo poręczna. Jednym ruchem obejmujemy sporą część twarzy, a co za tym idzie, przyspieszamy sam proces demakijażu. Pomocne jest to, że do środka wsuwamy dłoń, więc nie ma opcji, że w trakcie usuwania kosmetyków z twarzy coś nam wysunie się z rąk,  czy wypadnie. Mamy tutaj pełną kontrolę. Samo zastosowanie jest szalenie łatwe: moczymy rękawicę w ciepłej wodzie, a następnie przechodzimy do wykonywania powolnego, dokładnego masażu całej twarzy. Dobrze sprawdzają się delikatne, okrężne ruchy, dokładnie takie same jak w przypadku klasycznego mycia twarzy np. żelem oczyszczającym. Po chwili na naszym materiale pojawią się ślady po naszym makijażu. Czynność powtarzamy do momentu, gdy cera będzie całkowicie czysta – nie trwa to dłużej niż kilka minut. Rękawicę możemy prać w pralce, ale równie dobrze sprawdzi się ręczne jej czyszczenie za pomocą delikatnego szamponu, czy naturalnego mydełka. Jest ona wielokrotnego użytku i po praniu nie traci ani swojego intensywnie czarnego koloru, ani miękkości. Kosztuje 39,49zł.

MAKEUP REVOLUTION PRO MAKEUP ERASER TOWEL – RĘCZNICZEK DO DEMAKIJAŻU

Ręczniczek przyciąga uwagę swym kolorem. Energetyczny róż jest ponadczasowy i bardzo kobiecy. Tak jak w przypadku rękawicy, Pro Makeup Eraser Towel zachwyca swoją miękkością. Puszysta struktura jest szalenie przyjemna w dotyku i bardzo łagodna dla naszej buzi. Sprawdzi się u posiadaczek nawet najbardziej wrażliwej cery. Ręcznik ma odpowiedni rozmiar – nie jest ani za mały, ani zbyt duży i bardzo wygodnie myje się nim twarz. A w jaki sposób na jego pomocą wykonać demakijaż? Super łatwo! Wystarczy, że szmatkę namoczymy w ciepłej wodzie i odciśniemy jej nadmiar,a następnie kolistymi ruchami rozpoczniemy delikatnie wycieranie twarzy, do momentu aż nie będzie całkowicie czysta.   Bardzo szybko zobaczymy na ręczniczku pozostałości naszego makijażu. Gadżet można prać zarówno w pralce, jak i ręcznie. Nie traci na swej jakości w żaden sposób i nadaje się do wielokrotnego użytku. Bardzo szybko też schnie. Kosztuje 39,49zł.

CZY TO NAPRAWDĘ DZIAŁA?

No dobrze, ale czy demakijaż za pomocą wody i ręczniczka lub rękawicy naprawdę działa? Czy jest skuteczny? Owszem! Masaż wykonany za pomocą obu gadżetów jest w stanie całkowicie rozpuścić nasz makijaż. Delikatne włókna radzą sobie nawet z wodoodporną maskarą, grubą warstwą eyelinera, podkładu i matowej pomadki. Wystarczy ciepła woda, okrężne ruchy i wszystkie kosmetyki kolorowe pięknie znikają z naszej twarzy i to bez jakiegokolwiek tarcia i ciągnięcia skóry. Zresztą zobaczcie same jakie niespodzianki zostają na obu akcesoriach – tusz, podkład, pomadka idealnie przyczepiają się do ich struktury.

DEMAKIJAŻ DLA WSZYSTKICH?

Tego typu metoda sprawdzi się świetnie praktycznie u każdej z nas. Docenią ją głównie zabiegane, zapracowane kobiety, którym zależy na szybkim i skutecznym usunięciu makijażu, a także posiadaczki cery wrażliwej, u których ryzyko związane z alergią lub podrażnieniami wywołanymi kosmetykami jest większe. Zadowolone również będą panie z cerą poszarzałą, której brak blasku -taki masaż poprawia krążenie krwi, więc poprawa wyglądu cery siłą rzeczy będzie zauważalna. Na baczności powinny mieć się jednak osoby borykające się z trądzikiem, zmianami zapalnymi, podrażnieniami, czy rankami. Mimo, iż zarówno rękawica jak i ręczniczek są dla skóry niesamowicie delikatne, jest to jednak ruch mechaniczny, a my niechcący, nieodpowiednią siłą nacisku, możemy zaszkodzić nie do końca zdrowej skórze.

Podsumowując, demakijaż bez użycia wody to metoda innowacyjna i dzięki swej skuteczności bez wątpienia warta wypróbowania. Nawet jeśli nie na co dzień, to w wyjątkowych przypadkach typu – długi, męczący dzień, całonocna impreza, czy też wyjazd (im mniej kosmetyków, tym lżejsza walizka ;)).

Rękawica i ręczniczek dostępne są w drogerii ekobieca.pl 

Leave a Comment