Ferity Pachnący zmywacz w płatkach truskawkowy

Cena: 5,20zł
Dostępne w
ekobieca.pl

Nail Polish Remover marki Ferity jest nową alternatywą dla zmywacza. Forma jego stosowania jest o wiele bardziej praktyczna ponieważ małe i lekkie pudełeczko bez problemu można nosić zawsze przy sobie, a nasączone od razu płatki nie sprawiają tyle kłopotu, co nasączanie oddzielnych w płynnym zmywaczu.

 zmywacz

Opakowanie to białe plastikowe pudełeczko o średnicy nieco ponad 5 cm, które zawiera 32 bawełniane nasączone płatki bez acetonu. Jest ono poręczne i wytrzymałe, a odkręcanie i zakręcanie nie sprawia żadnych kłopotów. Grafika jest przyjemna dla oka – na białym tle widnieją kolorowe truskawki. Producent nie rozpisywał się zbytnio, pozostawiając opakowanie przejrzystym – nie znajdziemy tzw. ”obietnic”, czy składu. Dostaniemy natomias najważniejsze informacje opisowe produktu.

 zmywacz tył

Producent opisując swój produkt zwraca uwagę na to, że formuła zmywacza wykazuje działanie nawilżające, nie powodując nieprzyjemnego wysuszenia. Wspomina o delikatnym, owocowym zapachu oraz o tym, że produkt łatwo zmywa lakier z paznokci, przy czym jest bardzo wydajny.
Aplikacja to nic innego jak zwykłe zmywanie lakieru, tyle, że bawełniane płatki są o wiele wiele cieńsze. Nasączone płatki rzeczywiście mają właściwości nawilżające. W przeciwieństwie do zmywaczy z acetonem, które powodują, że paznokcie i skórki wokół nich są suche – ten pozostawia oleistą, nieco tłustą warstwę, którą można bez problemu wytrzeć.

 zmywacz opakowanie

Płatki są wydaje w zależności od częstości stosowania produktu, ale także od kolorów, które zmywamy. Przy ciemniejszych lakierach ilość płatków do używcia zostanie zwiększona, natomiast z jasnymi kolorami radzi sobie świetnie. Dwie-trzy warstwy lakieru można zmyć u jednej ręki za pomocą jednego płatka. Jeśli ktoś się uprze może używać go dalej, ponieważ płatek wciąż będzie nasączony, jednak spowoduje to tylko rozcieranie zmytego lakieru po palcach. Wersja truskawkowa ma bardzo przyjemny i delikatny zapach, co jest miłą odmianą dla typowo ziołowych zmywaczy.

 zmywacz płatek

Produkt polecam głównie ze względu na jego praktyczność. Lakier na paznokciach często brzydko odpryskuje i wydaje mi się, że lepiej od razu go zmyć, niż drapać lakier i niszczyć płytkę paznokcia. W podróży, szkole, pracy – do użytkowania praktycznie wszędzie. Dodatkowym plusem jest piękny owocowy zapach i nawilżenie jakie daje.

Jak dla mnie same plusy – warto wypróbować 🙂

Natalia Marciniewska

Leave a Comment