Niezbędne pędzle do makijażu

Aby wykonać profesjonalny makijaż, warto zainwestować w dobrej jakości pędzle, które ułatwią nam pracę i posłużą na lata. Podstawowy zestaw pędzli powinien zawierać:

Pędzel do pokładu
Głównym kryterium wyboru pędzla do podkładu jest jego wielkość i kształt, ponieważ włosie z którego jest wykonane powinno być syntetyczne. Najpopularniejsze są płaskie „języczkowe” pędzle, choć dużym powodzeniem cieszą się również gęstsze pędzle, płasko ścięte.
Przykładowe pędzle: Hakuro h50, Ecotools 1202, Maestro 143.

pędzel do podkładu

 

Pędzel do korektora
Nieduży pędzelek z syntetycznego włosia, który kształtem przypomina płaski pędzel do podkładu. Ułatwia on aplikacje kosmetyku w trudno dostępnych miejscach, np. przy skrzydełkach nosa.
Przykładowe pędzle: Hakuro h61, Ecotools 1230.

pędzel do korektora

Pędzel do pudru
To jeden z najważniejszych pędzli. istotne jest by był gęsty, miękki i nie gubił włosia. Ten typ pędzla jest najbardziej uniwersalny ponieważ (w zależności od wielkości jaką wybierzemy) możemy używać go do aplikacji pudru, bronzera, różu i rozświetlacza. Lepszym wyborem będzie pędzel z naturalnego włosia, który jest znacznie delikatniejszy dla skóry.
Przykładowe pędzle:  Hakuro h55, Kozłowski, Maestro 190.
pędzel do pudru

Pędzel do różu/bronzera
Jeśli zależy nam aby mieć osobny pędzel do modelowania, wybierzmy skośnie ścięty, który ładnie podkreśli kości policzkowe.  Również jak w wypadku pędzla do pudru, włosie powinno być miękkie, gęste i najlepiej naturalne.
Przykładowe pędzle: Hakuro h24, Maestro 120, Revlon Blush brush.

pędzel do różu

Pędzel do cieni

 1. Do aplikacji cieni na całej powiece ruchomej warto wybrać płaski pędzel o większej powierzchni, dzięki któremu szybko i równomiernie nałożymy kosmetyk.
  Przykładowe pędzle: Hakuro h70, Maestro 320, Hakuro h79.
  pędzel do nakłądania
 2. By precyzyjnie umiejscowić cień, np. w wewnętrznym kąciku lub na dolnej powiece sięgnijmy po mniejszy pędzel, który ułatwi nam aplikację kosmetyków.
  Przykładowe pędzle: Hakuro h76, Kozłowski CB329.
  pedzel do precyzyjnego
 3. Aby cienie były dobrze rozparte niezbędny będzie miękki, puchaty pędzelek o lekko zaokrąglonym kształcie.
  Przykładowe pędzle: Hakuro h74, Maestro 497.
  pedzel do blendowania
 4. Do zagęszczenia linii rzęs posłuży nam cienki prosty lub skośnie ścięty pędzelek. Tego ostatniego możemy również używać do zaznaczenia brwi.
  Przykładowe pędzle: Hakuro h85, Kozłowski EB503, Kozłowski EB507.
  pędzel do brwi

 

Pędzel do pomadki
Aby perfekcyjnie nałożyć pomadkę, najczęściej w zdecydowanym kolorze jak czerwony, niezbędny będzie płaski, pędzelek. Dzięki niemu idealnie zarysujemy kształt ust i równomiernie nałożymy pomadkę.
Przykładowy pędzel: Revlon Zestaw pędzli.
pędzel do pomadki

 

Autor: Daria Kłosowicz

Leave a Comment