Pędzle Hakuro vs Kavai

Pędzle to akcesoria niezbędne do wykonywania makijażu. Ułatwiają i przyspieszają codzienną pracę. Na szczęście, oferta dostępna na rynku jest na tyle bogata, że możemy wybierać w markach i poszczególnych modelach. Bez problemu więc znajdziemy egzemplarze odpowiadające nam w stu procentach. Każda kobieta jednak lubi, gdy w parze z jakością, idzie rozsądna cena, ale i to nie stanowi problemu. Najpierw Hakuro, teraz też Kavai, marki dostępne w drogerii ekobieca.pl, oferują pędzle na każdą kieszeń, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Zobaczcie porównanie sześciu modeli obu marek!

kavai_vs_hakuro6Kavai, tak jak i Hakuro, jest polską marką. Pierwsza jest na rynku od niedawna, druga znana jest od lat. Obie produkują pędzle bardzo zbliżonej jakości, choć Kavai wysuwa się na prowadzenie pod względem mnogości modeli. Niektóre egzemplarze są jednak bardzo podobne, dlatego przyjrzymy się dziś im bliżej. Oferta jest naprawdę szeroka, zarówno w asortymencie Kavai jak i Hakuro znajdziemy pędzle do makijażu twarzy, jak i oczu. Wszystkie pędzle posiadają czarną, drewnianą rączkę i aluminiową skuwkę na której zostało osadzone włosie syntetyczne, bądź naturalne. Każdy model ma nadrukowane również logo marki i numerek. Pędzle obu marek są zbliżone rozmiarami, jeśli chodzi o długość trzonków. Dobrze się z nimi pracuje, bo stabilnie leżą w dłoni i nie wysuwają się z niej.

kavai_vs_hakuro7KAVAI 22 i HAKURO H53

Oba pędzle mają kształt kulki, czyli inaczej mówiąc są zaokrąglonym flat topem. Świetnie sprawdzają się zarówno w aplikacji podkładu płynnego, jak i mineralnego. Rozmiarowo są bardzo podobne, tak samo zbite, gęste i sprężyste. Przy aplikacji nie tworzą smug, ani zacieków, pozwalają na ładne stopienie się fluidu ze skórą oraz zapewniają dość naturalny efekt. Warto po nie sięgnąć, w przypadku mocno kryjących, gęstych podkładów, pomogą uniknąć efektu maski.  Nie gubią kształtu, nie wypada z nich włosie. Oba zostały wykonane z włosia syntetycznego.

kavai_vs_hakuroKAVAI 24 i HAKURO H50

Dwa flat topy. Hakuro jest troszkę większy i ma dwukolorowe włosie, z przewagą bieli. Kavai natomiast na odwrót. Oba są odpowiednio gęste, mięciutkie i przyjemne podczas aplikacji podkładu. Nie gubią włosia, nie rozchodzą się na boki oraz zostały precyzyjnie przycięte. To jedne z tych modeli, których nigdy za wiele i przydają się każdego dnia. Rozprowadzają fluid równomiernie, pozwalają budować jego krycia i stopniować warstwy. Nie robią smug i pozwalają na precyzyjne roztarcie kosmetyku. Są też łatwe w utrzymaniu czystości. Zostały wykonane z włosia syntetycznego.

kavai_vs_hakuro2KAVAI 47 i HAKURO H21

Ścięte, skośne pędzle do różu, bronzera, czy rozświetlacza. Bardzo uniwersalne modele. Doskonale miękkie, puchate, pozwalające na dokładne roztarcie granic i uzyskanie miękkiego efektu. Hakuro ma to do siebie, że aby zachować swój zwarty kształt, potrzebuje osłonek po suszeniu, inaczej, troszeczkę się powiększa. Nie wpływa to jednak na komfort pracy. Oba modele są świetne do aplikacji różu, czy właśnie niezbyt ostrego modelowania. Zarówno Kavai, jak i Hakuro został wykonany z naturalnego włosia kozy, które nie traci na miękkości i nie wypada po myciu.

kavai_vs_hakuro3KAVAI 26 i HAKURO H55

Modele przeznaczone do pudru, różu, czy bronzera, jednak chyba w pierwszym przypadku spisuje się najlepiej. Mają odpowiedni rozmiar, nie są ani za duże, ani za małe. Pozwalają zarówno na delikatne omiecenie twarzy kosmetykiem, jak i dokładne wciśnięcie go w skórę, by uzyskać bardziej trwały mat. Oba pędzle są miękkie, puchate, gęste i sprężyste. Nie gubią włosia, trzymają kształt i bardzo szybko się piorą. Zostały wykonane z niezwykle przyjemnego włosia syntetycznego, wysokiej jakości.

kavai_vs_hakuro5KAVAI 91 i HAKURO H76

Dwa precyzyjne pędzelki typu pencil brush. Świetnie sprawdzą się w podkreślaniu dolnej powieki, rozświetlania wewnętrznego kącika oraz rozdymiania cieni. Rozmiarowo są bardzo uniwersalne, dzięki swej precyzji. Końcówka jest zakończona szpicem, co pozwala na pełną kontrolę w trakcie aplikacji. Pędzelki nie zmieniają kształtu, nie gubią włosków. Zostały wykonane z naturalnego włosia kozy. Są odpowiednio sztywne i sprężyste, ale zarazem miękkie i delikatne.

kavai_vs_hakuro4KAVAI 93 i HAKURO H85

Pędzelki do brwi i eyelinera. W tym przypadku na prowadzenie wysuwa się Hakuro, gdyż jest bardziej cienki i precyzyjny. Dzięki temu, jesteśmy w stanie narysować nim delikatną kreskę, czy też dokładne, a zarazem naturalne podkreślenie brwi. Kavai bardziej nadaje się do rozcierania kresek i ich rozdymiania, chyba, że macie grubsze brwi i wolicie większe pędzelki. Oba modele nie gubią włosia i nie tracą kształtu.

Pędzle marki Hakuro w drogerii ekobieca.pl znajdziecie TUTAJ. Natomiast Kavai TUTAJ.

 

 

Leave a Comment