Rzęsy jak marzenie

Marzeniem każdej kobiety jest mieć długie, gęste i podkręcone rzęsy. Nie wszystkie jednak mogą się takimi pochwalić. Na szczęście istnieje świetny sposób by to zmienić.  Sztuczne rzęsy – bo o nich mowa – powiększają oczy oraz nadają spojrzeniu więcej wyrazu.  W jednej chwili potrafią odmienić każdy makijaż.

 

Jakie rzęsy wybrać?
W zależności od naszych potrzeb i efektu jaki chcemy uzyskać możemy wybierać między rzęsami w kępkach a sztucznymi rzęsami przytwierdzonymi do paska. Te pierwsze wyglądają najbardziej naturalnie, ponieważ wkleja się je między rzęsy, przez co są praktycznie niewidoczne, choć przyklejenie ich jest czasochłonne. Drugie z kolei posiadają bezbarwny lub czarny pasek, na którym przymocowane są rzęsy. Występują w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach, a wybór odpowiedniego z nich powinien być uzależniony od okazji, na którą chcemy je przykleić i efektu jaki za pomocą nich chcemy uzyskać. Rzęsy na grubym, plastikowym pasku wyglądają najmniej naturalnie, są sztywne przez co łatwiej mogą odklejać się w kącikach. Jeśli zależy nam by rzęsy wyglądały naturalnie wybierzmy te na przeźroczystej żyłce, które z łatwością można dostosować do kształtu oka a przy tym są bardzo lekkie.

demi wispies

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

  1. Delikatnie wyciągnij rzęsy z opakowania.
  2. Przyłóż rzęsy do oka, by sprawdzić czy szerokość rzęs jest odpowiednia. Jeśli rzęsy są za długie należy uciąć fragment w zewnętrznej części.
  3. Przytrzymaj rzęsy pęsetą lub palcami, a wzdłuż paska nałóż klej do rzęs, po czym odczekaj pół minuty aż klej nabierze lepkiej konsystencji.
  4. Za pomocą pęsety umieść rzęsy tuż nad linią naturalnych, wcześniej umalowanych rzęs. Zwróć uwagę, by pasek rzęs był dobrze przyklejony w zewnętrznej i wewnętrznej części oka.
  5. Za pomocą pęsety złącz swoje rzęsy ze sztucznymi, przyciskając je na całej długości oka.

 

Jak zdjąć sztuczne rzęsy?
Aby zdjąć sztuczne rzęsy wystarczy delikatnie, ale zdecydowanie pociągnąć za rzęsy chwytając je w zewnętrznej ich części i przesuwać w kierunku wewnętrznego kącika oka. Jeśli resztki kleju pozostaną na powiece, z łatwością można usunąć je za pomocą płynu/mleczka do demakijażu. Jeśli pomimo demakijażu resztki kleju pozostaną między naturalnymi rzęsami, oczyść je wyciągając delikatnie pozostałości kleju spomiędzy włosków.

Rzęsy godne polecenia:
1. Ardell Demi Wispies
2. Eylure Girls Aloud Cheryl
3. Eylure Individual Lashes

eyelureeyelure kępkieyelur2

 

Autor: Daria Kłosowicz

Leave a Comment