Trzy gąbeczki do aplikacji makijażu: Beautyblender, Real Techniques, Nanshy

Gąbeczki do makijażu twarzy są świetną alternatywą dla pędzli. Nakładanie nimi podkładu jest równie szybkie, łatwe i przyjemne, jak aplikacja flat topem, jednak efekt końcowy znacznie się różni. Pędzlem nie jesteśmy w stanie uzyskać tak idealnego stopienia kosmetyku ze skórą oraz tak naturalnego wykończenia. Dziś pod lupę bierzemy trzy popularne gąbeczki, które świetnie sprawdzą się w codziennym makijażu, zarówno dla amatorek, jak i dla profesjonalistów. Oto one!

gabeczki4

Beautyblender to już produkt kultowy. Nie sposób go nie znać! Jajeczko pierwotnie występowało w kolorze różowym, ale po jakimś czasie gama odcieni została poszerzona – teraz możemy wybierać pośród różu, czerni, bieli, czerwieni oraz fioletu widocznego na zdjęciach. To innowacja pośród akcesoriów do makijażu. Ergonomiczny kształt zapewnia precyzyjną i przede wszystkim szybką aplikację. Ponadto wykończenie jest niesamowicie naturalne, a skóra prezentuje się nieskazitelnie. Dzięki Beautyblenderowi możemy uzyskać pełne krycie bez efektu maski. Gąbeczką nałożymy każdy rodzaj podkładu, osiągając efekt make-up’u metodą airbrush – cera jest idealnie gładka i równomiernie pokryta podkładem. BB ma dość zwartą strukturę, choć widoczne są na nim pory. Nie posiada ostrych krawędzi i jest super miękki. Nie zawiera też lateksu. Szerszą częścią, tj. podstawą, nałożysz podkład w centralnych częściach twarzy, natomiast wąskim końcem zaaplikujesz go w trudniej dostępnych miejscach, takich jak skrzydełka nosa, czy okolice pod oczami. Cena 69zł.

gabeczki3

Real Techniques Miracle Complexion Sponge – Gąbka do makijażu 3 w 1 to ciekawy zamiennik Beautyblendera. Różni ją przede wszystkim kształt, a dokładniej ścięta podstawa. To świetny gadżet do aplikacji kosmetyków kolorowych, którym również uzyskamy efekt HD. Jest łatwa w obsłudze i także zapewnia wysoką precyzję podczas nakładania podkładu. Odpowiednio ścięte krąwędzie pozwalają dotrzeć do zakamarków twarzy i równomiernie rozłożyć kosmetyk. Zaokrągloną częścią, ruchem stemplującym nałożymy podkład na większych partiach twarzy, czubkiem zaaplikujemy punktowo korektor, natomiast płaską częścią rozprowadzimy produkt wokół oczu i ust lub wetrzemy podkład w całą twarz. Cena 29,90zł.

gabeczki2
NANSHY Marvel 4in1 Makeup Blending Sponge jest gąbęczką o bardzo ergononicznym kształcie, posiadającym cztery powierzchnie. Została wykonana z bezlateksowego tworzywa. Idealnie nadaje się do aplikacji kosmetyków kremowych i docenią ją fascynatki makijażu. Świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Jest miękka, przyjemna w dotyku i łatwa w utrzymaniu w czystości. Doskonale rozkłada podkład na skórze, nie pozostawiając zacieków ani smug. Dzięki niej uzyskujemy równomierne krycie bez efektu maski. Nadaje się nawet dla najbardziej wrażliwej skóry. Cena 27,90zł

gabeczki

Każda gąbeczka jest wielokrotnego użytku, a jej termin przydatności, przy odpowiedniej pielęgnacji wynosi około 6 miesięcy. Przed każdym użyciem, wszystkie wyżej wymienione modele należy dokładnie zwilżyć w wodzie, a następnie jej nadmiar odcisnąć w ręczniku papierowym. Gąbka ma być wilgotna, ale nie mokra, nie może się z niej lać woda. Następnie, należy rozprowadzić podkład ruchem stemplującym.

Wszystkie dostępne są w drogerii ekobieca.pl

Leave a Comment