Ziaja Masło kakaowe – Krem poprawiający koloryt skóry

Pojemność: 50ml
Cena: 6,99zł
Dostępne w: ekobieca.pl

Krem ziaji z serii masło kakaowe zamknięty jest w plastikowym, odpornym na uderzenia małym pojemniczku (dokładna pojemność to 50 ml). Zestawienie kolorystyczne jakim dysponuje – brązowy pojemniczek, niebieskie napisy – przynosi mi na myśl kokosy i  błękitne morze 🙂 Z tyłu ziaja dokładnie opisuje nam produkt oraz podaje inne niezbędne informacje, jak skład itd.

 kakao copy

Jak wynika z opisu – kosmetyk ten ma skutecznie pielęgnować skórę normalną i suchą, narażoną na utratę wilgoci, dostarczając jej składników odżywczych. Produkt ma bogatą, tłustą konsystencję. Ponoć poprawia koloryt skóry i nadaje jej promienny wygląd. Polecany jest także przed opalaniem (zarówno na słońcu, jak i w solarium). Posiada fizjologiczne pH oraz jest testowany dermatologicznie i alergologicznie. Do subtncji czynnych zawartych w kremie zalicza się masło kakaowe i witamina E.

 etykietka copy

Jak jest w praktyce ? Od razu mówię, że kosmetyk towarzyszy mi niezmiennie od paru lat. A skoro nadal ciągnie mnie to tego by go kupować – musi coś w sobie mieć. Po pierwsze – bardzo podoba mi się zapach całej serii ”ziaja masło kakaowe” – lekko czekoladowa/kakaowa nuta, ale całość nienachalna i bardzo świeża. Po drugie konsystencja – jest tłusta i dobrze nawilża, ale w końcu krem przeznaczony jest m.in. dla osób obdarzonych cerą suchą, więc powinien to robić. Nawilżenie to jest konkretne – twa do kilku do nawet kilkunastu godzin. Nie zauważyłam spektakularnego efektu poprawy kolorytu skóry, o czym mówi producent, jednak nie mam problemów z ów kolorytem, co może być tego przyczyną. Często używam tego kremu latem, przed opalaniem. Ładnie wchłania się w skórę, choć powoli (zapewne przez tłustą formułę), jednocześnie zapewniając równomierną opaleniznę. Kolejnym plusem tego produktu jest wydajność, co znowu zapewnia mu jego bogata konsystencja – nie trzeba dużo produktu, by pokryć skórę kremem.

 wieczko copy

Krem kupowałam, kupuję i będę kupować. Bardzo go polecam – jest tani, praktyczy i naprawdę działa. Świetnie sprawuje się latem przy opaleniźnie, ale i zimą, gdy potrzebujemy tłustego kremu i nawilżenia. Jest wielozadaniowy – i to właśnie w nim lubię 🙂

Natalia Marciniewska

Leave a Comment